MAX6126BASA50+T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MAX6126BASA50+T
  • Описание
    Maxim Integrated MAX6126BASA50+T Average Temperature Coefficient (typ): 2 PPM / C Current - Cathode: - Current - Output: 10mA Current - Quiescent: 550?µA Initial Accuracy: 0.06 % Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Maximum Operating Temperature: + 125 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Number Of Channels: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Output Voltage: 5 V Package / Case: 8-SOIC (3.9mm Width) Product: Voltage References Reference Type: Series Series: - Series Vref - Input Voltage (max): 13 V Shunt Current (max): 10 mA Temperature Coefficient: 10ppm/?°C Tolerance: ?±0.06% Topology: Series References Voltage - Input: 5.2 ~ 12.6 V Voltage - Output: 5V